Artykuły

Artykuły
Pożar w Nowej Białej – jak pomogliśmy?

08 lip, 2022 -

Pożar w Nowej Białej – jak pomogliśmy?

Pamiętasz wielki Pożar w Nowej Białej? Była to ogromna tragedia. Sprawdź jak pomogliśmy.

„19 czerwca 2021 roku o godzinie 18.22 do Komedy Powiatowej PSP w Nowym Targu wpłynęło zgłoszenie informujące o pożarze budynków gospodarczych
w miejscowości Nowa Biała pow. nowotarski. Jest to wieś położona w niedalekim sąsiedztwie Białki Tatrzańskiej na lewym brzegu rzeki Białki. Domy mieszkalne usytuowane są obok siebie tworząc zwartą tradycyjną zabudowę Spiska.”


źródło: https://www.gov.pl/web/kwpsp-krakow/wielki-pozar-w-nowej-bialej-na-spiszu-najwieksza-tragedia-w-malopolsce-od-30-lat)

Pożar w Nowej Białej

Na zaproszenie pani Sołtys w Nowej Białej, przedstawiciel kancelarii Exeptis przyjechał na miejsce udzielić  pomocy prawnej mieszkańcom, którzy ucierpieli w pożarze. Mimo, że w Nowej Białej zjawiliśmy się po 2 tygodniach od tragedii to wobec większości mieszkańców została już wtedy wydana decyzja w przedmiocie wypłaty odszkodowania, a postępowania ostatecznie zakończyły się zawarciem ugody z zakładem ubezpieczeń.

Wydawać się może, że szybka reakcja zakładów ubezpieczeń stanowiłą dla ubezpieczonych mieszkanców korzyść, niestety z tak szybką wypłatą pieniędzy wiązał się haczyk!

Co zdarzyło się w Nowej Białej?

Zakłady ubezpieczeń bardzo szybko zareagowały i nawet bez żadnego zgłoszenia ze strony pokrzywdzonych, wydały decyzje w sprawie poszczególnych osób. Niestety na tym nie zaprzestały, razem z decyzjami klienci musieli podpisać ugody.

Co znaczy podpisanie Ugody dla osób poszkodowanych?

Podpisanie ugody oznacza, że poszkodowany zrzeka się wszelkich dalszych roszczeń. W takiej sytuacji znalazła już się część osób. Przy zrzeczeniu się dalszych roszczeń niestety nie mieliśmy możliwości na poprowadzenie dalej sprawy. Naszczęście zdązyliśmy jeszcze w paru przypadkach.

Jak zakończyła się sprawa naszych klientów w Nowej Białej?

Tam poszkodowany nie podpisał ugody, kancelaria mogła dalej prowadzić sprawę o uzyskanie większego odszkodowania za spalone budynki. Dziś osoby, które zawarły z nami umowę na prowadzenie sprawy już wiedzą, że było warto! Minimalna dopłata uzyskana od zakładu ubezpieczeń to 45.000 złotych. Pomimo tragedii, która dotknęła wielu poszkodowanych, byliśmy w stanie pomóc tylko części z nich i zakończyć sprawę sukcesem. Co więcej, kancelaria pokryła wszelkie koszty prowadzenia sprawy sądowej, tak aby całkowice odciążyć poszkodowanych od partycypowania w kosztach dochodzenia odszkodowania. Nasi klienci dzieki zaufaniu jakim nas obdarzyli, mogą dziś cieszyć się wpływem dodatkowej gotówki.

Sprawa za darmo dla poszkodowanego?

TAK! Kancelaria Exeptis – dzięki profesjonalnej obsłudze, znajomości prawa oraz długoletniej współpracy z rzeczoznawcami z różnych dziedzin – jest w stanie poprowadzić każdą sprawę bezkosztowo dla klienta. Klient jest zwolniony z jakichkolwiek opłat przy podpisaniu aneksu. Co to dla niego oznacza? Przede wszystkim brak ryzyka, bo przy przegranej sprawie nie ponosi on kosztów, a także brak zamrożonych pieniędzy, jeśli wygra. Analiza sprawy przez pracowników naszej kancelarii również jest za darmo!

Jak uzyskać informację i sprawdzić, czy zakład ubezpieczeń zaniżył odszkodowanie?

Bardzo łatwo. Wystarczy przesłać na adres e-mail biuro@exeptis.pl wszystkie dokumenty dotyczące sprawy. Nie trzeba się zastanawiać, czy dane pisma są potrzebne, bo to osoby zajmujące się sprawą sprawdzą całą dokumentację. Lepiej wysłać o jeden dokument za dużo niż o jeden za mało. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, zawsze możesz zadzwonić na infolinię: +48 690 02 30 30

Od uzyskania maksymalnego odszkodowania dzielą Cię trzy kroki:

  1. Zeskanuj wszystkie dokumenty lub zrób ich zdjęcia.
  2. Wyślij je wraz ze swoimi danymi na adres biuro@exeptis.pl.
  3. Poczekaj na analizę od Exeptis.