Artykuły

Artykuły
Kredyt we frankach – jak wygrać z bankiem?

02 lis, 2022 -

Kredyt we frankach – jak wygrać z bankiem?

Masz kredyt we frankach? Dowiedz się jak wygrać z bankiem. Dzięki kolejnym wyrokom wydanym przez Sąd Najwyższy w sprawach kredytów we frankach szwajcarskich, masz szansę na wygraną. Wielu kredytobiorców uzyskała możliwość zwrotu wszystkich wpłaconych rat lub też wyłącznie istniejącej nadpłaty pomiędzy wysokością udzielonego kredytu, a sumą zapłaconych rat kapitałowo – odsetkowych.

Kredyt we frankach – unieważnienie umowy

Jednak nie dla każdego unieważnienie umowy może okazać się pełnowymiarowym sukcesem. Co musisz wiedzieć przed złożeniem pozwu w sądzie? Poznaj ryzyko, aby na samym końcu nie zostać postawionym w sytuacji, w której będziesz musiał zwrócić bankowi wypłaconą kwotę kredytu? Takie informacje powinieneś uzyskać w każdej kancelarii. Niestety często perspektywa wygranej procesu i związana z tym zapłata honorarium, powoduje, że nie uzyskujesz pełnej informacji o konsekwencjach. A konsekwencje mogą być dotkliwe i mogą wiązać się z unieważnieniem zawartej umowy kredytu i roszczeniem o zwrot wzajemnych świadczeń.

Na czym polega unieważnienie umowy kredytu frankowego?

Wyrok ustalający nieważność umowy kredytu nakazuje traktować związane z nią skutki tak jakby umowa nigdy nie została zawarta. Konsekwencją powyższego jest zwrot przez strony wypłaconych przez siebie świadczeń. Pozew o zwrot wpłaconej do banku kwoty można złożyć razem z pozwem o unieważnienie umowy. Można go również złożyć dopiero po zakończeniu pierwszej sprawy i uzyskaniu korzystanego wyroku. Upraszczając, powyższe konsekwencje i przenosząc je na konkretny przykład to w sytuacji uzyskania kredytu w kwocie 200.000 zł i spłacie kwoty 100.000 zł bank musi zwrócić kredytobiorcy wpłacone 100.000 zł. Jednocześnie może podjąć próbę żądania od niego zwrotu 200.000 zł.

Bank może próbować także podwyższyć tą kwotę o wartość naliczonych przez siebie odsetek. Za korzystanie przez kredytobiorcę z wypłaconej kwoty kredytu. Żądanie banku może jednak okazać się przedawnione. Doprowadzi to do oddalenia powództwa jeżeli będzie on zamierzał domagać się tej kwoty na drodze postępowania sądowego. Należy jednak pamiętać, że każda sprawa związana jest z ryzykiem, które może powodować dla kredytobiorcy duże konsekwencje finansowe. Dlatego ważne jest, aby przed podjęciem decyzji, zostały mu udzielone wszelkie informacji, tak aby w sposób właściwy mógł ocenić istniejące ryzyko.

Bezpłatna konsultacja

Profesjonalna kancelaria, po przedstawieniu przez Ciebie właściwych dokumentów, jest w stanie oszacować ryzyko prowadzenia sprawy. I związane z tym ewentualne konsekwencje. Kontaktując się z nami uzyskasz bezpłatną informację o tym jakie dokumentu należy uzyskać z banku. Na ich podstawie, chcemy, rzetelnie ustalić ryzyka prowadzenia sprawy w zakresie unieważnienia umowy kredytu i konsekwencji z tym związanych.

Pamiętaj, że na rynku istnieje wiele kancelarii zajmujących się prowadzeniem spraw związanych z udzielonym kredytem we franku szwajcarskim. Często są to podmioty uzależniające udzielenie Tobie jakichkolwiek informacji od zapłaty stosownego wynagrodzenia. Tak, by nawet w przypadku rezygnacji ze zlecenia prowadzenia sprawy, uzyskać wynagrodzenie.

Korzystając z usług naszej kancelarii, możemy Ci zagwarantować, że poprowadzimy dla Ciebie sprawę bez opłat wstępnych. Udzielimy Ci przed powierzeniem zlecenia, wszelkich informacji, tak abyś miał rzetelną wiedzę o możliwym ryzyku, ale także pozytywnych skutkach wystąpienia przeciwko bankowi na drogę sądową.

Zadzwoń do Nas już teraz. Dowiedz się jakie dokumenty musisz zgromadzić przed pierwszą wizytą, byśmy mogli rzetelnie dokonać analizy Twojej sprawy i udzielić Ci precyzyjnych informacji.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI <- KLIKNIJ