Artykuły

Artykuły
Jak uzyskać maksymalne odszkodowanie i zadośćuczynienie?

07 cze, 2022 -

Jak uzyskać maksymalne odszkodowanie i zadośćuczynienie?

Zastanawiasz się jak uzyskać maksymalne odszkodowanie? Większość osób mających po raz pierwszy zgłosić szkodę nie wie, od czego zacząć, gdzie szukać pomocy oraz jakie roszczenia i z jakiego tytułu im się należą. Sprawdź, jak uzyskać maksymalne odszkodowanie i zadośćuczynienie.

Oto kilka porad, jak się za to zabrać.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim zbieraj wszystkie dowody – to najistotniejsze:

  1. Zawsze kupuj wszystkie rzeczy na fakturę imienną. Dlaczego? Bo nawet gdy zgubisz daną fakturę, możesz zwrócić się o duplikat, a poza tym od razu widać do kogo ona należy.
  2. Sporządzaj dokumentację zdjęciową – każdego siniaka i zadrapania, każdej uszkodzonej rzeczy. Takie dowody nie są do podważenia, a ich brak z czasem może być nie do odtworzenia. Lepiej o jedno zdjęcie za dużo niż o jedno za mało.
  3. Spisuj kilometry wraz z miejscami, do których się udajesz, np. do lekarza, na rehabilitację. Będzie to istotna informacja przy wyznaczaniu wysokości odszkodowania czy zadośćuczynienia.
  4. Jesteś poszkodowany w wypadku, nie potrafisz sam zająć się swoimi sprawami, z którymi do tej pory radziłeś sobie bez kłopotu? Notuj kto i w jak sposób Ci pomagał.
  5. Spisuj swoje odczucia i problemy, z którymi musiałeś się skonfrontować po zdarzeniu. Niestety później zapominamy o tym, jak nas bolało i z jakimi problemami musieliśmy się zmagać po wypadku.
  6. Pamiętaj, że nie musisz czekać na odległe terminy do specjalistów – zawsze można umówić się na wizytę prywatną. Nie zapomnij wziąć paragonu lub faktury imiennej, a później żądać zwrotu pieniędzy.
  7. Dobrze określ swoje roszczenia. Pamiętaj, iż to pierwsze zgłoszenie i zawarty w nim opis twojej krzywdy i twoich szkód jest najistotniejszy. Dzięki niemu można uzyskać o wiele większe odszkodowanie i zadośćuczynienie. Jak to zrobić? Odpowiednio i szczegółowo opisz swoje dolegliwości i wszelkie negatywne konsekwencje, a także swoje cierpienie – nie unikaj bolesnych przeżyć.

Jakie dokumenty są potrzebne, by uzyskać maksymalne odszkodowanie?

Jeśli potrzebujesz wzoru dokumentu do zgłoszenia roszczenia, możesz zwrócić się z prośbą o przesłanie formularza na adres biuro@exeptis.pl. Dzięki temu unikniesz podstawowych błędów formalnych. Jeżeli nadal będziesz czuł, że nie jesteś w stanie sam zgłosić szkody, zapraszamy do skorzystania z naszej pomocy. Wystarczy przesłać skan wszystkich dokumentów oraz zdjęcia na nasz adres biuro@exeptis.pl wraz ze swoimi danymi. W ciągu kilku dni odezwie się do ciebie osoba, która uzgodni wszystkie szczegóły i profesjonalnie zajmie się sprawą.

Od uzyskania maksymalnego odszkodowania dzielą Cię trzy kroki:

  1. Zeskanuj wszystkie dokumenty lub zrób ich zdjęcia.
  2. Wyślij je wraz ze swoimi danymi na adres biuro@exeptis.pl.
  3. Poczekaj na analizę od Exeptis.