Artykuły

Artykuły
Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej obsługi kancelarii prawnej Exeptis?

19 maj, 2022 -

Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej obsługi kancelarii prawnej Exeptis?

Zostałeś poszkodowany w zdarzeniu drogowym, zerwało Ci dach podczas wichury, dotknęła Cię inna szkoda i masz wykupioną polisę? Dostałeś już pewną kwotę od zakładu ubezpieczeń i zastanawiasz się, czy warto pójść ze swoją sprawą do mecenasa? Każda porada u specjalisty kosztuje i boisz się dodatkowych opłat? Firma Exeptis wyszła naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu możemy podzielić się z Tobą swoją wiedzą. Nasza firma bezpłatnie analizuje każdą sprawę. Dzięki takiej usłudze możesz zweryfikować, czy masz możliwość ubiegania się o wyższą kwotę. Spotkaliśmy się już z wieloma sytuacjami, podczas których nasz klient został podwójnie poszkodowany – nie tylko przez samo zdarzenie, lecz także przez ubezpieczyciela, który wypłacił zbyt niskie odszkodowanie.

Poniżej znajdziesz przykłady nieuczciwego postępowania zakładów ubezpieczeń. Dowiesz się również, na co zwrócić uwagę, jeśli sam doznałeś szkody.

Na co zwrócić uwagę?

Jednym z nieuczciwych zagrań towarzystw ubezpieczeniowych jest wypłata odszkodowania na bazie polisy podstawowej zamiast polisy premium, którą wykupił klient. Dzięki naszym zabiegom wiele osób uzyskało nawet czterokrotność kwoty wypłaconej na początku. Ktoś, kto nie orientuje się w niuansach prawnych, bardzo łatwo może nie zauważyć, że zakład ubezpieczeń zamiast powołać się na jego polisę, podmienia ją na tę o gorszych warunkach.

Wielu naszych klientów ma wykupioną polisę na życie, chce zabezpieczyć siebie, jak również swoją rodzinę w razie nieoczekiwanego pogorszenia się zdrowia. Wielokrotnie spotykaliśmy się z sytuacją, gdy zakład ubezpieczeń odmawia wypłaty odszkodowania w całości, powołując się na paragrafy z umowy. Jeśli ktoś nie ma do czynienia z prawem lub zapisami w umowie, to często nie zauważa, że paragrafy te dotyczą specyficznych sytuacji i na ich podstawie nie ma prawa odmowy wypłaty odszkodowania.

Przez lata spotykaliśmy się również z zaniżaniem odszkodowania za uszkodzenie nieruchomości. Zakład ubezpieczeń często zaniża kwoty, powołując się na tzw. amortyzację i zużycie budynków. Jednym z najbardziej drastycznych przypadków, z którym mieliśmy do czynienia, było spalenie się stodoły. Ubezpieczyciel oszacował jej kwotę na 100 000 zł, po czym wypłacił 15 000 zł, ponieważ stwierdził, że budynek ma ponad 30 lat i przyjął zużycie na poziomie 85%. Takie postępowanie nie powinno mieć miejsca.

Więcej na temat tego typu sytuacji przeczytasz w kolejnych wpisach.

Jak uzyskać odszkodowanie?

Jeśli masz wątpliwości co do wartości wypłaty odszkodowania, chcesz sprawdzić, czy możesz uzykać większą kwotę, wystarczy przesłać na adres e-mail biuro@exeptis.pl wszystkie dokumenty dotyczące sprawy. Nie trzeba się zastanawiać, czy dane pisma są potrzebne, bo to osoby zajmujące się sprawą sprawdzą całą dokumentację. Lepiej wysłać o jeden dokument za dużo niż o jeden za mało. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, zawsze możesz zadzwonić na infolinię: +48 690 02 30 30

Od uzyskania maksymalnego odszkodowania dzielą Cię trzy kroki:

  1. Zeskanuj wszystkie dokumenty lub zrób ich zdjęcia.
  2. Wyślij je wraz ze swoimi danymi na adres biuro@exeptis.pl.
  3. Poczekaj na analizę od Exeptis.