Artykuły

Artykuły
Czy ogłaszając upadłość stracę dom?

17 paź, 2022 -

Czy ogłaszając upadłość stracę dom?

Czy ogłaszając upadłość stracę dom? To pierwsze pytanie, które nasuwa się każdemu, kto myśli o upadłości. Przeczytaj cały artykuł i dowiedz się jak jest naprawdę!

Dla kogo jest upadłość konsumencka?

Upadłość konsumencka ma na celu pomoc tym, którzy wpadli w spirale zadłużenia. Są to osoby, które przez sytuację gospodarczą, zdrowotną, rodzinną lub z innego powodu utraciła płynność finansową. Nie są w stanie zaspokoić potrzeb swojej rodziny i spłacać swoich zadłużeń. Dzięki takiej formie pomocy, osoba, która wpadła w spirale długów może zacząć myśleć o nowym początku. Co to tak naprawdę oznacza? Oznacza to, iż Twoje długi ostatecznie zostaną umorzone i już więcej nie będziesz miał komorników i niechcianych wizyt u siebie.

Ogłaszając upadłość stracę dom?

Składając wniosek do sądu musisz zdawać sobie sprawę iż jeśli posiadasz jakikolwiek majątek to również go stracisz. To również dotyczy się jakiejkolwiek nieruchomość jak dom czy też mieszkanie. Z jednej strony wyzbywasz się długów a z drugiej strony również swojego dotychczasowego majątku. Musisz również zdawać sobie sprawę, że jeśli nic nie zrobisz w zakresie swoich długów to Twoje zadłużenie rośnie. Dzieje się tak ponieważ w pierwszej kolejności zostają opłacane kary, opłaty i odsetki od kapitału dopiero później kapitał. Całość długu znacząco nie maleje czasami nawet cały czas rośnie przez narastające odsetki.

Co to znaczy dla osoby zadłużonej?

Oznacza to, iż w bliższej lub dalszej perspektywie i tak straci cały majątek, a ze względu na czynności komornicze będzie mieć poblokowane rachunki bankowe oraz zajętą pensję. Upadłość konsumencka pozwala zobaczyć koniec problemów finansowych i początek nowej perspektywy. Pozwala na zaczęcie od nowa bez długów i majątku ale również bez egzekucji komorniczej. Po przejściu w całości procedury upadłościowej już nie będziesz w sytuacji kryzysowej co oznacza według prawa brak posiadania wierzycieli i zadłużeń. Zaczynając od początku nie będziesz miał żadnych zadłużeń co da Ci możliwość uzbierania odpowiedniej gotówki na nowe mieszkanie.

Plusy i minusy upadłości konsumenckiej

Na pytanie „Czy ogłaszając upadłość stracę dom?” odpowiedź może być więc krótka TAK. Do Ciebie należy decyzja czy upadłość konsumencka jest właśnie dla Ciebie. Pozytywne strony ogłoszenia upadłości konsumenckiej to brak długów, bliska perspektywa zakończenia problemów finansowych i możliwość nowego początku, to co może być negatywne dla Ciebie to utrata swojego majątku. Ogłaszając upadłość konsumencką stracisz swoje mieszkanie lub dom jak i również zaoszczędzone pieniądze.

Jeśli masz więcej pytań na temat upadłości konsumenckiej lub ciekawią Cię inne możliwości wyjścia z problemów finansowych wystarczy napisać wiadomość na adres biuro@exeptis.pl a nasi specjaliści rozwiążą każdy problem.